Június 16-a talán a tanév egyik leginkább várt alkalma volt tanár és diák számára egyaránt - hálaadó, Te Deum szentmisére gyűlt össze a szombathelyi székesegyházban az iskola összes diákja és tanára.
A szentmise főcelebránsa Bertalan igazgató atya volt, aki a prédikációban a tanévzárást ahhoz a pillanathoz hasonlította, mint amikor egy előadás után legördül a függöny: ott már az ember nem beszél, hanem meghajol a közönségnek. Vagy az elismeréseket fogadva meghajtja a fejét, vagy kissé szégyenkezve lehajtja a fejét. Az elmúlt tanév tapasztalata azt mutatta, hogy sokkal több okunk van a büszkeségre, mint a fejünk lehajtására. A szentmise után kiderült, hogy az iskola a tanév eleji tanulmányi eredményéhez képest két tizedet javított, és összesen 63 tanulónk lett kitűnő, a Szent Norbert Alapítvány jutalmazását pedig 21 diák kapta meg kimagasló versenyeredményeiért.
A szentmise végén immár hagyomány, hogy a szentmise főcelebránsa megáldja azokat az ikonokat, amelyeket 9. osztályos nyelvi előkészítős tanulóink festettek, Dancs Jeanette tanárnő vezetésével. Köszönjük minden diáknak és tanárnak az egész éves munkáját, fáradtságát - ne felejtsük, a Te Deum napjától már csak 76-ot kell aludni a tanévnyitó Veni Sancte szentmiséig, amely augusztus 31-én, hétfőn délután 5 órakor lesz, szintén a székesegyházban.
Bertalan atya, igazgató
A teljes képgaléria ide kattintva tekinthető meg.












